Program și taxe

1

Program scurt

08:30 - 13:00

Taxa de școlarizare lunară - 1100 lei

Masă/zi (mic-dejun, prânz) - 20 lei

Taxă de înscriere - 300 lei

2

Program lung

08:30 - 18:00

Taxa de școlarizare lunară - 1400 lei

Masă/zi (mic-dejun, prânz) - 20 lei

Taxă de înscriere - 300 lei

3

Program after-school

12:00 - 18:00

Taxa de școlarizare lunară - 600 lei

Masă/zi (prânz) - 16 lei

Taxă de înscriere - 300 lei

Program Centru Educațional

Asset 10

8:00-9:00

Primirea copiilor în contextul centrelor de activitate

Asset 9

9:00-9:15

Moment de înviorare și
well-being

Asset 8

9:15-9:30

Pregătire pentru gustare

Asset 7

9:30-10:00

Gustare

Asset 8

11:45-12:00

Pregătire pentru prânz

Asset 6

11:15-11:45

Jocuri și activități didactice opționale

Asset 5

10:30-11:15

Activități pe domenii experiențiale

Asset 4

10:00-10:30

Întâlnirea de dimineață

Asset 3

12:00-13:00

Masa de prânz/împreună cu părinții

Asset 2

13:00-15:30

Program de somn

Asset 8

15:30-15:45

Pregătire pentru gustare

Asset 7

15:45-16:15

Gustare

Asset 10

18:00

Plecarea copiilor

Asset 11

17:15-18:00

Activități didactice stabilite în funcție de tematica săptămânii, desfășurate în sala de grupă sau în aer liber

Asset 1

16:15-17:15

Activități didactice opționale

Asset 10

8:00-9:00

Primirea copiilor în contextul centrelor de activitate

Asset 9

9:00-9:15

Moment de înviorare și
well-being

Asset 8

9:15-9:30

Pregătire pentru gustare

Asset 7

9:30-10:00

Gustare

Asset 4

10:00-10:30

Întâlnirea de dimineață

Asset 5

10:30-11:15

Activități pe domenii experiențiale

Asset 6

11:15-11:45

Jocuri și activități didactice opționale

Asset 8

11:45-12:00

Pregătire pentru prânz

Asset 3

12:00-13:00

Masa de prânz/împreună cu părinții

Asset 2

13:00-15:30

Program de somn

Asset 8

15:30-15:45

Pregătire pentru gustare

Asset 7

15:45-16:15

Gustare

Asset 1

16:15-17:15

Activități didactice opționale

Asset 11

17:15-18:00

Activități didactice stabilite în funcție de tematica săptămânii, desfășurate în sala de grupă sau în aer liber

Asset 10

18:00

Plecarea copiilor

Activitățile didactice vor fi stabilite în funcție de tematica săptămânii care poate determina stabilirea orarului fiecărei zile. Cadrul didactic coordonator al fiecărei grupe stabilește împreună cu directorul departamentului de strategie educațională tematica și planificarea activităților didactice, dar și obținerea performanței. În fiecare zi vor fi activități de învățare specifice domeniilor experiențiale (ADE): Domeniul Estetic și Creativ (DEC), Domeniul Om și Societate (DOS), Domeniul Limbă și Comunicare (DLC), Domeniul Ştiinţe (DȘ), Domeniul Psihomotric (DPM) conform documentului oficial la Ministerului Educației Naționale – ”Curriculum pentru educaţia timpurie a copiilor de la 3 – 6/7 ani”.

Oferim copiilor de azi super-puterile de mâine